ATLAS ÜNİVERSİTESİ > TIP FAKÜLTESİ
ATLAS ÜNİVERSİTESİ > TIP FAKÜLTESİ

Fakültemiz Hakkında

Toplumun ve insanların sağlık sorunları ile mücadeleye kendini adamış, yaşam boyu öğrenmeye ve gelişime açık, araştırmacı yönleriyle tıp alanında geleceğe yön verecek hekim ve bilim insanı yetiştirmek için tasarlanan entegre eğitim programımız güncel bilgi ve yöntemlerle geliştirilmiştir.

İstanbul Atlas Üniversitesi Tıp Fakültesi bilim ve araştırmaya dayalı çağdaş tıp uygulamaları yaklaşımı, dinamik ve yenilikçi bir eğitim anlayışını yansıtır. Eğitim programımız, sağlık sorunlarına öncelik verebilecek ve bilimsel bilgi birikimi yoluyla bunlarla başa çıkmak için çözümler üretebilecek insan odaklı doktorlar yetiştirmeye teşvik etmeye odaklanmaktadır.

İstanbul Atlas Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunları, bilim dünyası ile ulusal ve uluslararası iletişim kurarak, son gelişmeleri gözlemleyerek ve yeni tıp teknolojisine hâkim olarak tıp dünyasına önemli katkılar sağlayabilecek imkânlara sahip ve sağlam bir bilinç düzeyine ek olarak terapötik ekipmanın kullanılmasına da hâkim olacak şekilde öğrenci yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Atlas Üniversitesi

Haberler