Dekanın Mesajı

Değerli Öğrencilerimiz

Atlas Üniversitesi Tıp Fakültesi yaşanabilir bir dünya için Tek Sağlık Kavramını sahiplenen bir kurumdur. İnsan hayatı sağlık hizmetleriyle başlayıp sağlık hizmetleri ile sonlanan bir süreçtir. Bu süreçte görev alacak hekim bireyler olarak sizlerle uzun bir yolculukta yol arkadaşlığı yapacağız. Hekimlik ömür boyu büyük sorumluluklar üstlenilen etik kuralların önemli olduğu bir meslektir ve bu sorumluluk öğrencilikten başlamaktadır. İnsan yaşamının kalitesi, verimliliği sağlığa dayanmaktadır. Yüksek verimlilik ve üretkenlik ancak sağlıklı bir çevrede ve sağlıklı bir iş ve sosyal yaşamla mümkündür.

Hekimlik mesleğine adım atarken bilgi, beceri ve tutum kavramlarının içini dolduracağınız uzun bir eğitim hayatınız olacak. Size öğretilen ve öğrenmeniz istenilen her şey hekimlik hayatınız boyunca geliştirmeniz gereken konulardır. Sahip olmanız gereken bilimsel şüphe, öğrendiklerinizi uygulamaya, araştırmaya yönlenmenizde size rehberlik edecektir. Eleştirel düşünen, sorgulayan, araştıran hekimlik yolunda birlikte yürüyeceğiz. Atlas Üniversitesi Tıp Fakültesinde kurum hedefimiz öğrenci odaklı eğitim olup çağımıza uygun gelişiminiz bu kesintisiz eğitime tam katılımınızla mümkün olacaktır. Şüphe ve meraklarınızı, hocalarımızın rehberliğinde öğrencilik hayatınız esnasında, araştırmalarla besleyebilirseniz geleceğin özlem duyulan “Yaşam Boyu Öğrenen” hekimleri olabileceksiniz. Atlas Üniversitesi Tıp Fakültesi sizin bu hedeflere uygun yetişmeniz için alt ve üst yapı olanaklarını sürekli geliştirmektedir. İyi birer hekim olma hedefiniz kurumumuz, hocalarımız ve sizinle ortak sorumluluğumuzdur.

Altı yıllık eğitiminiz boyunca her biri kendi alanında yetişmiş ulusal ve uluslararası deneyimleri olan seçkin öğretim üyesi kadromuzun gözetiminde eğitiminizi tamamlayacaksınız.

Eğitim- Öğretim müfredatımızda Entegre Tıp Eğitim Modeli (Kurul Sistemi) uygulanmaktadır. Tıp fakültemizde ders programları revize edilmiş 2020 Ulusal Çekirdek Eğitim Programına uygun olarak planlanmaktadır.

Bu süreç içerisinde ilk üç yıl üniversite kampüsümüzün yeni binası içerisinde bulunan modern derslik ve son teknoloji ile donatılan ve öğrencilerimizin her birinin tam kapasite ile yararlanabileceği laboratuvarlarda gerçekleştirilecektir. Öğrencilerimiz donanımlı simülasyon laboratuvarımızda klinik öncesi beceri tutum ve davranış eğitimlerini alacaklardır. Öğrencilerimiz 4 ve 5. sınıflarda klinik stajları ve hasta başı eğitimleri ile teorik dersleri küçük gruplar halinde üniversitemizin kendi bünyesinde yer alan 450 yataklı modern, tanı ve teşhis sistemleriyle donatılmış ve 18 ameliyathane ile birlikte bir de hibrit ameliyathaneye sahip olan üniversite hastanemizde (Medicine Hospital) gerçekleştireceklerdir.

Yaşam boyu devam edecek olan bu güzel yolculukta başarılar diliyorum.

Prof. Dr. Faruk AYDIN

Tıp Fakültesi Dekanı